• Ново
Центрични Делови, Ад. 320. Диск Сопирачка Роторот Одговара изберете: 2013-, - ХОНДА СПОГОДБА
zoom_in

Центрични Делови, Ад. 320. Диск Сопирачка Роторот Одговара изберете: 2013-, - ХОНДА СПОГОДБА

DEN 1749.92

Износ
check Во продавницата.

Диск Сопирачка Роторот. Центричните Делови се еден од најголемите Северноамерикански резервни добавувачи на делови за сопирачки и шасии за патнички возила, лесни, средни и тешки камиони, комерцијални возила, тркачки и возила со високи перформанси. Роторите со висок Јаглерод имаат напредна металургија што во голема мера ја намалува можноста за пискање на подлогата, особено со поголемо триење, соединенија на сопирачките во Европски стил. Ние им обезбедуваме на нашите разновидни клиенти најголемото портфолио на подвозје и доверливо решение за едношалтерски продавници за дистрибутери, техничари, професионалци за изведба, тркачки тимови и ентузијасти. Центрични Делови Диск Сопирачка Ротор Комерцијален Молибден и хром легури се спротивстави на пукање во ситуации на висока топлина и зголемување на триење двојка за подобрување на моќта на сопирање и запирање на перформансите. Симетрично лопатка, одлеаноци со поделено јадро за униформа дистрибуција на топлина. Двојна површина за триење на земјата на дискот за оптимални перформанси и сервисиран век на траење. Одговара Изберете : 2008-2011,2013-2016,2018-2021,2023 ХОНДА СПОГОДБА 2016-2021 ХОНДА ХР-В 2012.2017 ХОНДА СПОГОДБА ЕКСЛ 2009-2014 АКУРА ТСХ 2016-2022 АКУРА ИЛКС 2005-2007 ХОНДА спогодба хибрид 6 Цил 3 л и повеќе - додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Им се допаѓа и на купувачите..