• Ново
Заштитената марка ликовна уметност „Октомври се одразува во езерото„ Канвас уметност “од Дејвид Лојд Гловер
zoom_in

Заштитената марка ликовна уметност „Октомври се одразува во езерото„ Канвас уметност “од Дејвид Лојд Гловер

DEN 3.33

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Дејвид Лојд Гловербјект : Пејзаж Апестил : Рустикапродукција Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има есенски дрвја што врамуваат пејзаж. Истакнати бои : кафеава, црвена, црна, тен, сива Дејвид Лојд Гловер има 25 -годишна меѓународна репутација, изложба на големи галерии во САД, Канада, Мексико и Јапонија. Неговите дела ги стекнале колекционерите низ целиот свет. Гловер создава мастер -дела во акварел на хартија, гуаче на хартија, масло на платно и акрилик на платно со еднаков објект. По кариерата во рекламната индустрија, тој започна со полно работно време струка за создавање ликовна уметност за продажба на галерија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Есенските дрвја кои врамуваат пејзаж.

Им се допаѓа и на купувачите..