• Ново
Гејмерски Слушалки Жични Слушалки-слушалки За Игри Преку уво со микрофон со исклучување на звукот, драјвери, компатибилни Со PlayStation, КОМПЈУТЕР, Црна Боја
zoom_in

Гејмерски Слушалки Жични Слушалки-слушалки За Игри Преку уво со микрофон со исклучување на звукот, драјвери, компатибилни Со

DEN 2.33

Износ
check Во продавницата.

Подобрете го вашето секојдневно поставување игри СО СЛУШАЛКИТЕ АСТРО А10. Искусете експлозивно аудио благодарение на динамичните драјвери од 32 мм, микрофонот за бум од флип до нем и издржливата конструкција со заменливи перничиња за уши и подлогата за лента за глава се комбинираат за незаборавно аудио искуство. Тока надолу за сите ноќни игри сесии благодарение на неговата ergономска конструкција, со дизајн со затворен грб, поддржан со цврста конструкција и ултра издржлива лента за глава што може само да ги надмине вашите стари омилени слушалки. Прилагодете го звукот без да го оставите седиштето со внатрешна контрола на јачината на звукот. Подобрен квалитет на звукот : Astro Gaming A10 Gen 2 Слушалки За playstation карактеристики прилагодено подесени 32mm динамички драјвери, така што секогаш можете да ја слушнете вашата игра и соиграчите со јасност и прецизност. Микрофон за исклучување на звукот : Интегриран микрофон за бум што може да се преврти нагоре за да се исклучи за приватност и надолу за кристално чисти комбиња преку еднонасочен микрофон од 6,0 мм. Контрола на јачината на звукот во линија : оваа Слушалка За Play Station има отстранлив кабел за слушалки со контрола на јачината на звукот во линија, што ви овозможува да го прилагодите звукот без да ја паузирате играта. Изградена да трае : ултра издржлива лента за глава и цврста конструкција нуди сигурни перформанси што ги надминуваат стандардните слушалки за Игри За Play Station. Удобни слушалки преку уво : Ergономска и робусна циркумаурална конструкција со затворен дизајн на грбот; оптимално за долги сесии. Заменливите перничиња за уши и подлогата за лента за глава ја отстрануваат потребата да купите нови слушалки, едноставно заменете ги истрошените перници и влошки по потреба.

Им се допаѓа и на купувачите..