• Ново
Мелоранж Диња
zoom_in

Мелоранж Диња

DEN 103.52

Износ
check Во продавницата.

Свежата Диња Од Мелоранж (Шаранта) има центар од портокалова боја кој е цврст со јасна и сочна конзистентност. Оваа диња има висока содржина на сугар создавајќи сладок и суптилно овошен вкус. Тоа е одличен предмет за додавање во чинии за предјадење, преполовен и исполнет со урда или дури и изеден за појадок! Уживајте во еден денес и секој ден! Мелоранж (Шаранта) Диња : Диња со висока содржина на шеќер. Цврсто портокалово внатре со мала шуплина на семето. Користете за создавање чинии за предјадење или уживајте како уживање за појадок. Може да се користи во смути или свеж прелив за јогурти.

Им се допаѓа и на купувачите..