• Ново
Д-Р Вудс Шеа Визија Чист Кастилски Сапун Со Органски Шеа Путер Бадем-Унца
zoom_in

Д-Р Вудс Шеа Визија Чист Кастилски Сапун Со Органски Шеа Путер Бадем-Унца

DEN 1.67

Износ
check Во продавницата.

Тивко миризливиот, целосно природен сапун што го засакавте Од Д-р Вудс сега е достапен во поголем 32-мл. шише. Сапун од бадем Кастилја со Фер Трговија шеа Путерот ги меша маслиновото масло и шеа путерот со навлажнувачките квалитети на маслата од бадем и коноп. Тоа е природно добро миење на телото, чистење на лицето, шампон и природно средство за чистење. Маслиновото масло привлекува и држи влага во кожата додека шеа путерот условува. Мирисот на бадем помага да ја освежите кожата и сетилата од почетокот до крајот на долгиот, бурен ден. Не содржи лаурил/лаурет сулфати, животински состојки, без вештачки бои и не беше тестиран на животни. рн избалансиран. Парабен слободен. Нежно и навлажнувачки чистење. Мирис на мек бадем. Работи како средство за чистење домаќинство. Без Глутен, Вегански, Вегетаријанец, Без Суровост.

Им се допаѓа и на купувачите..