• Ново
Натура Таеган Геометриски Дијаманти Површина Килим, Слонова Коска Камен, 6' 9'
zoom_in

Натура Таеган Геометриски Дијаманти Површина Килим, Слонова Коска Камен, 6' 9'

DEN 2.00

Износ
check Во продавницата.

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Натура Килим Колекција Земја Тон Област Килими олицетворение на софистициран стил на куќа на плажа, Колекцијата Натура зрачи со занаетчиски изработен карактер. Меките, сјајни предива се мешаат за да се создадат мозаични текстури, вклучувајќи јамки со преголема големина, рамни ткаат фантастични реси. Килимите натура се рачно ткаени во обрасци совршено прилагодени за секојдневен, декор на куќа на плажа и елегантни-секојдневни простори за живеење, особено семејната соба или дувлото. Користете Го Килимот Натура за елегантна надградба во вашиот дом. Боја : Слонова Коска/Камен. Големина : 6 'х 9'. Рачно Ткаени Во Индија. Висина на купот : 0,5 инчи. Волна;Памук. Памучна подлога, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се спречи менување и лизгање. Внатрешна Употреба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме. Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; назад-тркалање или обратно тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на наборите во тепихот во вашата област; дозволете доволно ти. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Им се допаѓа и на купувачите..