• Ново
Мешавина на overубител на птици, hi-енергија плус со кикиритки, lb
zoom_in

Мешавина на overубител на птици, hi-енергија плус со кикиритки, lb

DEN 0.33

Износ
check Во продавницата.

Браун создаде мешавина на overубител на птици за искусен хобист и почетник. Оваа специјална мешавина е дизајнирана да ги привлече најпосакуваните птици во сите региони во текот на сите сезони. Нацртавме искуство на шест генерации на семејството на Браун за развој на овој производ; Знаеме дека ќе донесе убавина на разнобојни песни на вашите живеалишта во задниот двор и ќе го направи искуството со храна за птици забавно и наградувачко за целото семејство. Гуманска мешавина! Ова не е вашата обична храна за птици! Богато е со кикирики што птиците копнеат. Плус додадовме високи маснотии и енергија што содржат семки од сончоглед од црно масло, семки од сончоглед, и нашите премија бели зеленило семе од семе, птици сакаат да јадат. Без полнила и нема отпад! Нашата мешавина е без семе од полнење и зрна што птиците не ги сакаат и честопати ги отфрлаат. Има помалку расчистување на отворено затоа што се јаде повеќе храна .. тоа го прави и поекономично! Привлекува песни од сите големини! Нашата уникатна мешавина на пријатни семиња со високи маснотии со високи протеини и масни кикирики привлекува сини џемови, кардинали, клукајдрва, нутачи, титмице, пилиња, кардинали и многу други. Висока енергија во текот на целата година! Пакувана е со протеини и маснотии од семе од нафта и кикиритки на кои им се потребни на птиците во задниот двор во критични сезонски времиња за да преживеат и да цветаат. Состојки : Бела просо просо, семе од сончоглед од црно масло, кикиритки, семки од сончоглед и семе од зелка. Загарантирана анализа : суров протеин (мин) 17,75% сурова маст (мин) 25,0% сурова влакна (макс) 17,0% влага (макс) 12,0% мешавина од hi-енергија на lубовник на птици плус со кикирики, 5 фунти.

Им се допаѓа и на купувачите..