• Ново
Бел Пинт Мултиспорт Шлем, Зелена, Дете 3+
zoom_in

Бел Пинт Мултиспорт Шлем, Зелена, Дете 3+

DEN 2.33

Износ
check Во продавницата.

Чувајте го вашето малечко безбедно во неговата или нејзината следна авантура со Овој Мултиспортски Шлем За Мали Деца Бел Спорт (достапен Во Зелена Боја). Прикажувајќи елегантен безвременски стил, оваа ставка е погодна за корисници на возраст од 3 до 5 години, или големини на главата кои се движат од 18,9" до 20,4" (48-52см) зелената мултиспортска кацига има сублимирана мрежа и кадифен внатрешен баласт кој обезбедува исклучителна безбедност и издржливост. Користете Ја Бравата За Паметни Брави за лесно прикачување или отстранување на уредот. Продолжената задна покривка обезбедува дополнителна заштита. Оваа Бел Спортска кацига е лесна. Во согласност Со Американскиот Стандард За Безбедност На КПСС За Велосипедски Шлемови за Лица на возраст од 1 И Постари (Продолжено Покривање На Главата). Исто така е во согласност Со Американскиот Стандард ЗА Безбедност НА АСТМ за шлемови За скејтборд со повеќе удари. "Бел Пинт Мултиспорт Шлем, Зелена, Дете 3+ (48-52см) : За Дете на возраст од 3 до 5 години. Одговара на големини на главата 18,9-20,4" (48-52см). Во согласност Со Американскиот Стандард За Безбедност На КПСС За Велосипедски Шлемови за Лица на возраст од 1 И Постари (Продолжено Покривање На Главата). Исто така е во согласност Со Американскиот Стандард ЗА Безбедност НА АСТМ за шлемови За скејтборд со повеќе удари. Лесен мултиспортски дизајн. Плишано внатрешно полнење. Екстра мека, сублимирана мрежа. Лесна за Употреба паметна Брава. Продолжена задна покриеност.

Им се допаѓа и на купувачите..