• Ново
Месечината прашина Ханан Апстрактни Потресени Област Килим, Сива Сина, 4'6'
zoom_in

Месечината прашина Ханан Апстрактни Потресени Област Килим, Сива Сина, 4'6'

DEN 3.00

Износ
check Во продавницата.

Колекција На Тепих Од Месечината. Модерен Фриз Област Килими. Освежувачките цветни дезени вкусно ги задоволуваат денешните стилски преференции на декор во Колекцијата На Тепих Од Месечината Од Сафавиех. Безвременски и несомнено сега, Месечината прикажува познати винова Лоза и розети во модерни нијанси на беж, сина и слонова коска што ја прави оваа колекција идеален избор за додавање елеганција и шарм на секој декор во просторијата. Месечината е моќна со помош на мешавина од свиленкасто-мазна вискоза и меки синтетички предива и завршена со ситни реси за суптилен, чуден допир. Боја : Сива/Сина. Големина : 4 'х 6'. Моќта Се Појави Во Турција. Висина на купот : 0,25 инчи. Подлога од латекс, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се спречи менување и лизгање. 70% Полиестер, 30% Вискоза. Стилски додаток за секоја соба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Им се допаѓа и на купувачите..