• Ново
Еделман Серво Волан Црева Притисок
zoom_in

Еделман Серво Волан Црева Притисок

DEN 3.00

Износ
check Во продавницата.

Склоповите на серво воланот еделман вклучуваат црево под висок притисок каде што е наведено Од оем.цревото Под Притисок и капаците на цревото за враќање се многу отпорни на масло, топлина и озон што предизвикува предвремено откажување на обичните склопови. Конструкцијата на цевки издржува внатрешни температури на маслото до 300 степени Целзиусови. Двојните купови плетена ткаенина со висока цврстина на истегнување му помагаат На еделман притисок и црево на линијата на цилиндрите да издржат пулсирачки притисоци до 1.500 psi и пукачки притисоци до 8.900 psi. Цевката е Про-обложена или обложена со терн, а спојките и фитинзите се обложени со цинк-хромат за заштита од ' рѓа и корозија. Униформниот процес на стегање обезбедува долготрајна врска и краевите на обрачот се разгоруваат за да се спречи стискање или сечење на цревото под тесни услови на свиткување. Заострениот дизајн на стегање го ублажува стресот и го елиминира заморот на цевката. Вклучени се држачи за монтирање каде што е применливо за да се обезбеди совршено усогласена, стабилна инсталација. Ако ОЕ користи функција за повеќекратна употреба, склоповите на серво воланот Ед Еделман вклучуваат црево под висок притисок каде што е наведено од оем.цревото За Притисок и капаците на цревото за враќање се многу отпорни на масло, топлина и озон што предизвикува предвремено откажување на обичните склопови. Конструкцијата на цевки издржува внатрешни температури на маслото до 300 степени Целзиусови. Двојните купови плетена ткаенина со висока цврстина на истегнување му помагаат На еделман притисок и црево на линијата на цилиндрите да издржат пулсирачки притисоци до 1.500 psi и пукачки притисоци до 8.900 psi. Цевката е Про-обложена или обложена со терн, а спојките и фитинзите се обложени со цинк-хромат за заштита од ' рѓа и корозија. Униформниот процес на стегање обезбедува долготрајна врска и краевите на обрачот се разгоруваат за да се спречи стискање или сечење на цревото под тесни услови на свиткување. Заострениот дизајн на стегање го ублажува стресот и го елиминира заморот на цевката. Вклучени се држачи за монтирање каде што е применливо за да се обезбеди совршено усогласена, стабилна инсталација. Ако ОЕ користи функција за повеќекратна употреба, Еделман ја дуплира таа функција на неговиот резервен производ. Топлинските штитови и згрчената обвивка дизајнирана да го заштити цревото се дополнителни примери За посветеност На квалитетот На Еделман.

Им се допаѓа и на купувачите..