• Ново
Карат Т.В. Дијамант Стерлинг сребро срце со три-камен прстен
zoom_in

Карат Т.В. Дијамант Стерлинг сребро срце со три-камен прстен

DEN 2.67

Износ
check Во продавницата.

Додадете малку трепет на прстенот со овој зачудувачки прстен на срцето на Миабела Дијамант. Изработен во сјајно сребро, овој прстен има 21 дијаманти со црвенило со црвена боја (G-H, I2-I3) со срце во центарот на три-каменниот мотив и елегантно акцентирање на групата за да понуди брилијантна искра за да го фати окото . Овој дијамантски прстен е сигурен дека направи дополнет додаток на која било колекција на накит. Накит Миабела : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит. Сите набавки на Миабела доаѓаат со крпа за полирање на накит. Направено во сребро. 1/7 КТ. T.W дијаманти. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Светла и камења поставени од пилиња. Ширина на опсегот : 1,3мм. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

Им се допаѓа и на купувачите..