• Ново
Енергетски стоп предниот Z Truck & Tow Chat KIT K1485-36
zoom_in

Енергетски стоп предниот Z Truck & Tow Chat KIT K1485-36

DEN 3653.60

Износ
check Во продавницата.

Power Stop Z36 Extreme Truck and Tur Crape Pad и комплет за ротор со дебеломер е економична производ за оние што влегуваат/влегуваат, како и ентузијастот надвор од патот. Влошките за сопирачките со керамичка формула со ниска прашина се засилени со јаглеродни влакна за зајакнување на соединението. Тие се без прашина, без бучава и ви даваат зголемена моќ за сопирање без да ја жртвувате секојдневната драмабилност. Роторите се фрлаат со употреба на најдобрата металургија G3000 со строги толеранции на OE - што ги прави совршена, надградба на завртки без потреба да се направат какви било измени. Прецизните дупки за вежба овозможуваат максимално ладење на роторот. Ова ја задржува температурата на сопирачките надолу за време на екстремни услови за работа. Заоблените слотови помагаат да се избрише секој гас или остатоци - држејќи јасна контактна лепенка на површината на роторот за безбедно, мазно сопирање. Позлата со дихромат на сребрена цинк се применува на сите дупчат Регал 1981-1979; Шевролет Ел Камино 1981-1979; Малибу 1981-1979; Монте Карло 1981-1979; GMC Cabalero 1981-1979; Olds Mobile Cutlass 1981-1979; Cutlass Supreme 1981-1979; Понтијак Гранд Ам 1980-1979; Гранд Леман 1981-1979; Гран-при 1981-1979; Леманс 1981-1979 година.

Им се допаѓа и на купувачите..