• Ново
Добро ткаена Лоран Топека 3'11 5'3 Модерни гроздобер сузани цветни беж област килим
zoom_in

Добро ткаена Лоран Топека 3'11 5'3 Модерни гроздобер сузани цветни беж област килим

DEN 2.33

Износ
check Во продавницата.

Колекцијата Лоран е еклектична комбинација на дизајни, од Бохо модерна до претерана персиска, ткаена во блескава низа на ултра модерни бои. Ситно, искривено полипропилен влакна дава кадифен 0,5 "купот што е мек, отпорен на дамки и не пролева или избледи со текот на времето. Поддршката од 100% јута на килимот е безбедна за дрвени подови и сите четири страни на килимот се разгледуваат За подобрена издржливост. 100% полипропилен моќ се наomираше во Турција. Екстремно издржлива и многу лесна за чистење, направено да трае со години. Овој килим има многу мек, кадифен 0,5 "куп. Отпорен на дамки и отпорни на избледени. Високо заситените бои се во спротивност со и издигнете ја оваа традиционална цветна шема додека потресениот ефект на четката му дава изглед на ценета античка. Поддршката од 100% јута на килимот е безбедна за дрвени подови. Употреба на рампа за килим се препорачува да го продолжите животот на вашиот килим и да спречите менување и лизгање.

Им се допаѓа и на купувачите..