• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Слушалки за слушалки на Лунастела“ од Wон В. Голден
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Слушалки за слушалки на Лунастела“ од Wон В. Голден

DEN 3.33

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Wон В. Голденссубјект : Music Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има слушалки на кафеава позадина. Роден во 1967 година, Johnон Голден е син на мајка на акварел и татко на раскажувач на народни пејачи. Тој сакаше да се повлече уште од рана возраст и од таа причина, неговата училишна работа честопати страдаше. Кога Johnон имал 10 години, неговата мајка отворила галерија за да ги покаже и продаде акварелите. Johnон поминал половина од попладневните часови во задната соба на галеријата, градејќи ги зградите на модели од таблата со отпадоци, а другата половина скитајќи го историскиот град околу галеријата. Многу историски, но разоткриени згради неодамна беа срушени, така што областа беше полна со материјали за отпадоци, пронајдени мошти и текстури, а Johnон разви loveубов кон ненамерниот дизајн што постои во урбаните средини. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Wон В. Голден „Лунастела слушалки“ платно уметност.

Им се допаѓа и на купувачите..