• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Walking Walk“ Canvas Art by Michael Budden
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Walking Walk“ Canvas Art by Michael Budden

DEN 399.84

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Мајкл Буденсубјект : Animalивотни Стил : Рустикпродукт Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има гризли мечка што шета низ плиток поток. Истакнати бои : Белата, сивата, сината, црната Мајкл Будден, роден во 1957 година, е меѓународно познат уметник кој живее и работи во родниот Newу ерси. Од 1980 година преку 1995 година Буден, концентриран на сликање на дивиот свет освојувајќи над 100 награди во емисии низ целата земја. Неговата уникатна употреба на композиција, расположение и осветлување го привлече вниманието на најголемите издавачи на уметност, уметнички списанија и музеи. Неговите слики можат да се најдат во збирките на музејот за уметност во Ли Ли Јакисон, Ваусау, ВИ; Музеј на диви животни на Хирам Блавулт, Орадел, NJу ерси; и Центарот за уметност во Бенингтон, Бенингтон, ВТ. Како и многу приватни колекции. Неговата уметност е прикажана во списанија како „Американски уметност Преглед“, „Уметници списанија“, „Артс вести“ од дивиот свет и уметноста на Средниот Запад. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Гризли мечка како шета низ плиток поток.

Им се допаѓа и на купувачите..