• Ново
Трговска марка уметност боја на четка за боја небото платно wallидна уметност од Дејвид Лојд Гловер
zoom_in

Трговска марка уметност боја на четка за боја небото платно wallидна уметност од Дејвид Лојд Гловер

DEN 1530.08

Износ
check Во продавницата.

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини Оваа подготвена за виси, галерија завиткано уметничко дело има зајдисонце. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Им се допаѓа и на купувачите..