• Ново
Радијален саверо HT 255 65- S гума
zoom_in

Радијален саверо HT 255 65- S гума

DEN 2356.48

Износ
check Во продавницата.

GT Radial Savero HT2 е автопатски терен цела сезонска гума произведена за спортски комунални услуги и лесни возила со камиони. Има и некои големини на патнички возила. GT Radial нуди гаранција за абење од 50.000 милји со SUV големини на овој модел .. Гумата гарантира одлична целата временска влечење. Напредното соединение за цела сезонска гума, оптимизираната напнатост на трупови и дизајнот на шарите со пет редови ја зголемуваат сувото, влажното и зимското време на влечење. Овие елементи работат заедно за да обезбедат побезбедно искуство во возењето во текот на целата година со надградба на способноста за зафаќање на патот на моделот. Четирите широки широко распространети и бројните странични и цик -цак жлебови активно се спротивставуваат на хидропланирањето со елиминирање на водата и испуштаат од стапалото на гумата. Подоброто избегнување на хидропланирање промовира посигурен погон кога возите во подлабока вода .. Моделот лесно се контролира. Специјалниот дизајн на шарите со пет редови го подобрува контакт со патот на гумите во сите временски услови. Ова значително ја подобрува одговорноста на воланот и стабилноста на возењето. Одговорноста на управувачот станува побрза и попрецизна додека гумата е обезбедена против притисокот на возењето што влијае на тоа. Посилните ребра на рамената на дизајнот на шарите и блоковите на шарите спречуваат деформација и искривување на шарите. Одржаната оптимална форма на шара им овозможува на гумите да го зголемат бројот на рабовите за гризење што го зафаќаат патот за време на аголот и маневрирањето. Внатрешната структура на гумите има засилени челични појаси со близнаци. Тие ја одржуваат оптималната форма на гумите под притисок на возењето што влијаат на гумата. Постојаната форма на гуми и превенцијата на деформацијата им овозможува на гумата да изврши во најдобра можност во сите услови .. Savero HT2 обезбедува тивко и удобно искуство во возењето. Технологијата за откажување на бучавата што се користи во произведената гума управува со намалување на бучавата од патот, генерирана додека гумите се во движење. Овој дизајн на шара го негира бучавата на патот што ја слушна целата влечење на временските услови. Подобрена контрола. Високо ниво на удобност во возењето. Посилна издржливост. Намалено ниво на бучава на патот. Само-чистење шара.

Им се допаѓа и на купувачите..