• Ново
Очила за сонце Sestriere Rootbeer Поларизирани д -р возачи
zoom_in

Очила за сонце Sestriere Rootbeer Поларизирани д -р возачи

DEN 0.67

Износ
check Во продавницата.

Серегиер на Серенџети ќе ве придружува со стил и софистицираност на вашите најголеми спортски подвизи. Тој е ергономски, ултра-семек и екстремно лесен. Најлон TR90 го прави траен, екстремно флексибилен, хемиски отпорен и флексибилен. Поларните леќи за сонце на доктор ги прават овие очила за сонце, вода, отпечатоци од прсти и отпадоци од остатоци.nylon TR90 користејќи само највисок квалитет на инјектиран најлон TR90 за супериорна издржливост, овие модерни рамки имаат дополнителна корист од тоа да бидат исклучително лесни, хемиски отпорници и исклучително флексибилни и удобни . Nylon TR90 е прикажан во рамките на стилови во серијалот Sport и Nylon.Polar PHD 2.0 NXT Sun Lenseach леќи е изградено со NXT технологија и е направен од материјалот Trivex дизајниран да ги издржи влијанијата и температурните промени. Полесни од поликарбонат, NXT сонцето леќи нудат поголема оптичка јасност и совршен баланс на визуелни и физички перформанси. Д-р 2.0 има хидро- и олеофобични преден облоги, кои помагаат да се одвратат вода, отпечатоци од прсти и остатоци. Високо издржливиот третман со анти-магла за задната страна овозможува совршен вид и перформанси каква и да е активност. Подготвени леќи во 1985 година, оваа идеална очила за сонце е оригиналниот и симболичен леќа на Серенџети. Леќите на возачите во боја на килибар природно го засилуваат контрастот и дефиницијата. Инженерско е да пренесува и разликува црвени, зелени и жолти бои, за да можат да се појават во сите околини. Овој леќа обезбедува техничко -сензации на топлина и е идеална за возење затоа што ги подобрува боите и контрастот, додека осветлувањето и затемнетоста за да се обезбеди оптимален пренос на светлина во која било состојба. Облак до услови на средно светло. Идеално за возење и секојдневна употреба.Поларизација Технологија Дали сте во околина со висока или ниска сјај, вие заслужувате леќи кои ви даваат крајна заштита на сјајот и со тоа, бескомпромисна јасност. Поларизирачката технологија на Серенџети го потиснува сјајот и ги ослободува очите, ослободувајќи ги за да уживаат во целата длабочина и убавина што светот ја нуди. , природно подобрени детали и бои што се појавуваат, јасни и јасни. Фотохроматска технологија, без оглед на тоа што ги преминуваат пустинските долини на сонце или ликвидација на планински патишта, леќите на Серенџети совршено се прилагодуваат на променливите светлосни услови. Сосема нова автентична стока.

Им се допаѓа и на купувачите..