• Ново
Едноставно Вера Лин
zoom_in

Едноставно Вера Лин

DEN 1439.84

Износ
check Во продавницата.

2010 две цд колекција. Вера Лин се прослави како сакана на силите за време на ВТОРАТА Светска Војна, иако започна успешна радиодифузна и снимачка кариера кон крајот на 1930-тите, пеејќи со некои од најпознатите танцови бендови во er. Оваа суштинска колекција ги содржи сите хитови од воените години Кога Вера беше една од британските премиери забавувачи. Едноставно. Едноставно Вера Лин.

Им се допаѓа и на купувачите..