• Ново
Гаитер Вокален Бенд-Сјај: Потемна Ноќ, Посветла Светлина-ЦД
zoom_in

Гаитер Вокален Бенд-Сјај: Потемна Ноќ, Посветла Светлина-ЦД

DEN 1.33

Износ
check Во продавницата.

Вокалниот Бенд гејтер добитник на греми сјае светло на оваа снимка со беспрекорни хармонии и страсни изведби. Бил, Вес, Тод, Адам И Реџи нудат нови изведби на " Стариот Солиден Крст Ја Направи Разликата "и " Вистинско Место, Вистинско време, "додека го ставаат својот пресврт на обожавателите " Стани (Лазар) "и епот " Направи ме Инструмент."Комбинирајќи мазни мешавини и привлечни мелодии со пораки за откуп и охрабрување, квинтетот обезбедува животворна колекција.Албум Песни1. Сјај : Сјај (Потемна Ноќ Посветла Светлина)2. Блесок : Благодарен!3. Сјај : Направете Го Утрото Вредно За Полноќ4. Блесок : Сакајте Ги Таму Каде Што Се5. Сјај : Вистинско Место Вистинско Време6. Сјај : Стариот Солиден Крст Ја Направи Разликата7. Сјај : Избувна Преродба8. Сјај : Стани (Лазар)9. Сјај : Ако Господ Не Одеше Покрај Мене10. Блесок : Нека Зборовите На Мојата Уста11. Блесок : Направи Ме Инструмент12. Сјај : Целосно Живо13. Сјај : Лав На Јуда Гаитер Вокален Бенд-Сјај : Потемна Ноќ, Посветла Светлина-ЦД.

Им се допаѓа и на купувачите..