• Ново
Наследство Никола Цветни Граничи Волна Површина Килим, Слонова Коска Светло Злато, 7'6 9'6
zoom_in

Наследство Никола Цветни Граничи Волна Површина Килим, Слонова Коска Светло Злато, 7'6 9'6

DEN 2.33

Износ
check Во продавницата.

Боја : Слонова Коска/Светло Злато. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Висина на купот : 0,5 инчи. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Класичните дизајни, плишаните текстури и богатите бои на Наследството пренесуваат елегантен изглед низ декорот на собата. Памучна подлога, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се спречи менување и лизгање. Новите волнени килими пролеани како природна последица од тоа како се направени; вакуумирајте нов волнен килим 1-2 пати неделно во првите неколку недели користејќи правосмукалка со низок притисок без шипки за тепање; вакуумирајте во правец на купот, а не против него; не влечете лабави краеви или залутани петелки, прицврстете ги со ножици за да ги отстраните. Големина : 7 ' 6 "х 9 '6".Наследство Килим Колекција. Традиционална Област Килими. Стилски додаток за секоја соба. Килимите за наследство се рачно тафтувани со употреба на 100% чиста волна со силна памучна подлога за перница-меко чувство под нозете што ќе застане убаво дури и во попрометните области на домот. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина.

Им се допаѓа и на купувачите..