• Ново
Gerber со долг ракав модерен пакет со качулка
zoom_in

Gerber со долг ракав модерен пакет со качулка

DEN 3.33

Износ
check Во продавницата.

Современи моменти од Гербер. Современа дневна облека направена со квалитетот и вредноста што ги очекувате од нас. Додадете модерна талент во гардеробата на вашето дете со нашата стилска и практична џемпер плетена качулка. Худи со долги ракави има џеб од кенгур на предната страна и е направен со џемпер плетен дрес, неверојатно мека и топла ткаенина во која вашето дете ќе сака да се гушка. Оваа качулка е толку мека што се чувствува како прегратка! Го имавме овој производ независно сертифициран со Стандард 100 од ОЕКО-Текс, за да не мора да се грижите за штетните материи во облеката на вашето дете. Нашиот џемпер плетен качулка сет е луксузен носат сите самостојно, но е одлично и за положување, исто така, кога времето е кул. Плус, цврстата боја го олеснува совпаѓањето. Оваа качулка е машина што може да се мие и може да се суши и е изработена од 52% вискоза, 28% полиестер и 20% најлон. Вклучува еден џемпер плетен худи. Карактеристики на кенгур џеб. Направено со мека и ситна џемпер плетена маичка. Пар со нашите координирани џемпери плетени панталони за целосна облека. Машинско миење / спуштено суво ниско.

Им се допаѓа и на купувачите..