• Ново
Впечатоци Болингбрук Еко-Пријателски Памук 4-Парчиња Комплет За Крпи, Слонова Коска
zoom_in

Впечатоци Болингбрук Еко-Пријателски Памук 4-Парчиња Комплет За Крпи, Слонова Коска

DEN 1.00

Износ
check Во продавницата.

Осветлете го тушот со шарениот Комплет Еколошки Пешкир Болингбрук. Овој пакет е живописен и совршено ажурирање за секоја бања. Изграден од 100% памук и со густа, шевронска граница која е идеална за секојдневна употреба. Меки и многу апсорбирачки, карактерот и чувството на овие крпи се импресивни. Достапни во низа живописни, еколошки бои, опциите за украсување се бесконечни. Стил : Модерен, Преоден, Современ, Секојдневен, Традиционален. Сертификати : овој производ ги исполнува потребните критериуми за да биде сертифициран ОЕКО-ТЕКС. Ткаенините и текстилот што ги исполнуваат стандардите ОЕКО-ТЕКС се ослободени од штетни хемикалии и супстанции. Грижа : овие прекрасни крпи се брзи во боја и се перат во машина. За сушење, исушете го ниско и отстранете ги веднаш од машината за сушење. Секогаш следете ги упатствата за етикетата за нега за најдобри резултати. Димензии : 4 крпи за капење со димензии 27" х 54" секој.

Им се допаѓа и на купувачите..