• Ново
Осрам Силванија Ксенарк Скриена сијалица - фароло, 85V 35W од 1
zoom_in

Осрам Силванија Ксенарк Скриена сијалица - фароло, 85V 35W од 1

DEN 220.00

Износ
check Во продавницата.

Сијалицата со висок интензитет на силванија (Xenarc) Сијалицата Силванија без празнење со висок интензитет на жива (HID) е дизајнирана да го зголеми излезот на светлината на широко подрачје пред возилото и нуди производи одговорни за животната средина. Има карактеристична сина/бела светлина која ја стимулира и рефлектира бојата во маркерите и знаците на патот. Оваа светлина му помага на возилото да ја подобри видливоста и безбедноста со што не го нарушува визијата на возачите што доаѓаат. Тоа е систем за осветлување со долг живот кој создава помала потреба за замена и отстранување. Карактеристики и придобивки : Скриеното осветлување е светло од празнење во плазма, отколку од филаментот HID користи помалку енергија од халогеното осветлување, додека произведува 3 пати повеќе светло светло трае до 3 пати подолго од конвенционалната халогена технологија OEM (оригинална опрема за производител на опрема) Прецизност и квалитет За конзистентни перформанси компатибилни со постојната D1 R фарови оптика OSRAM/SYLVANIA XENARC HID BULB - FIRGLIGHT, 85 V 35 W пакет од 1.

Им се допаѓа и на купувачите..