• Ново
Озарк патека женска мерино волна мешавина без шоу -табулатори чорапи за пешачење, пакет
zoom_in

Озарк патека женска мерино волна мешавина без шоу -табулатори чорапи за пешачење, пакет

DEN 265.44

Износ
check Во продавницата.

Чорапите за мешавина од волна од волна од Озарк Трага се идеален додаток за следната авантура за пешачење. Мекиот, целосен временски мерино волна ја гуши влагата и помага да ја регулира температурата за да ве загрее во ладно време и да се излади во текот на летото. Овие чорапи од волна за жени се достапни во вашите омилени обрасци и бои за да ве натераат да изгледате стилски, а нозете да се чувствуваат кул, суви и удобни на патувањето. Поддршка за безбедно прилагодување на лакот обезбедува чорапите да останат ставени. Само десно амортизирање значи дека секој пар чорапи се вклопува удобно во вашите чевли за пешачење или чевли. Без разлика дали сте на патување до планините или го одведувате семејството на дневно патување до локалната патека за пешачење, чорапите за патеки на Озарк имаат сè што ви треба за да се чувствувате како дома во одличното на отворено. Пред да ја погодите патеката, влезете во женските чорапи за пешачење кои одат на дополнителна милја. Достапно во табулаторот за шоу, должина на глуждот или екипажот. 60% волна 26% најлон 13% полиестер 1% спандекс. Се вклопува во големината на чевлите 4-10. 1 пар по пакет. Мерино волна мешавина со високи перформанси за целогодишна удобност. Перничен ѓон за мекост и заштита на влијанието на солиден терен. Вентилацијата на мрежи нуди дишеност за да ги задржи стапалата поладни и посува. Арх поддршка за одлично вклопување и да ги одржува чорапите на патеката. Непречен цвест на пети за да се спречи иритација во чизми или чевли.

Им се допаѓа и на купувачите..