• Ново
&N Комплет За Внесување Ладен Воздух: Високи Перформанси, Загарантирани За Зголемување На Коњските Сили: 2008-SCION TOYOTA 69-8613TS
zoom_in

&N Комплет За Внесување Ладен Воздух: Високи Перформанси, Загарантирани За Зголемување На Коњските Сили: 2008-SCION TOYOTA 69-8613TS

DEN 1439.84

Износ
check Во продавницата.

K&N 08-09 Scion x B Сребрен Тајфун Краток Ram Меморија Внесување K&N Ладен Воздух Комплет : Високи Перформанси, Гарантирано Да Се Зголеми Коњски Сили : 2008-2015 ПОТОМСТВО/ТОЈОТА (x B, Матрица) 69-8613 TS Крајната Долговечност : 10-Годишна/Милион Милја Ограничена Гаранција штити за животот на вашето возило. Загарантирано Зголемување На Коњските Сили : Дино-тестирано со до 50% поголем проток на воздух од рестриктивниот филтер за воздух во фабричката кутија и доводната цевка. Подобро Влечење : Ги Подобрува перформансите на забрзувањето и нагорнината при влечење со подобрување на одговорот на гасот. Подобрен Звук На Моторот : Слушнете ја моќноста под хаубата. Заштита од светска Класа : Поместување на границите на заштитата на моторот со заштита на вашиот мотор од штетни загадувачи. Лесно Одржување : не е потребно чистење на филтерот до 100.000 милји. Лесен За Инсталирање : вклучување на завртки за помалку од еден час со основни рачни алатки. К&Н системите за внесување воздух се еден од најлесните начини за гарантирање на зголемување на коњските сили. Дино Тестирано : Дино-тестирано за гарантирано зголемување на коњските сили и забрзување без потреба ОД еку мелодија. Висок Квалитет. Одговара Изберете : 2008-2011 ТОЈОТА ПОТОМСТВО 4 Цил 2,4 Л 2012-2015 ТОЈОТА ПОТОМСТВО XB 4 Цил 2,4 Л 2009-2013 ТОЈОТА КОРОЛА МАТРИЦА 4 Цил 2,4 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Им се допаѓа и на купувачите..