• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Хановер Германија Скајлин IV“ платно уметност од Мајкл Томпсет
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Хановер Германија Скајлин IV“ платно уметност од Мајкл Томпсет

DEN 2.67

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Мајкл Tompsett Subject : City Scapestyle : Modern & Modernure Product Type : Gallery-обвиткано платно Арт. Тој имаше среќа да заземе работа како графички дизајнер во една од најпрестижните издавачки компании во Лондон. После 12 години, Мајкл Томсет донел одлука да продолжи со целосна кариера создавајќи своја работа. Слободата и времето да се биде во можност да се фокусираат исклучиво на неговите сопствени проекти е прекрасно искуство. Иако Мајкл понекогаш сака да експериментира со различни стилови и субјекти, неговиот главен фокус е на мапата уметност. Тој ужива да бара уникатни и интересни начини да прикаже нешто што е многу познато. Мапите се визуелни репрезентации на светот во кој живееме, свет кој е неверојатно разновиден. Освен мапите, Томпсет создава урбано обележје и дизајни на градски пејзаж. Мајкл Томсет „Хановер Германија Скајлин IV“ платно уметност.

Им се допаѓа и на купувачите..