• Ново
Господар телескопски пол -столб со линија Боббер, ФТ
zoom_in

Господар телескопски пол -столб со линија Боббер, ФТ

DEN 243.04

Износ
check Во продавницата.

Одете по целната риба користејќи го мастер телескопскиот пол -пол со линиски боб. Полјаците од крпи се класичен начин да фатите риба во вашата омилена дупка за риболов, а господарот Крапи Пол е модерен спин на оваа тестирана техника. Со ултра лесна акција, лесно е да се справи и контролира. Изградени од тежок, лесен и издржлив графит, овие столбови ќе имаат долгогодишно користење и злоупотреба. Телескопскиот пол се прилагодува во големина, а вклучената линија и комплетот за боб го прават поудобно да се започне. Оваа телескопска шипка за риболов се распаѓа во пет дела за складирање и транспорт. Не само за Crappie, користете го овој пол за сите видови на панфис, сом, бас и пастрмка. Бидете сигурни да ставите еден во вашиот камион и РВ. Мастер телескопски пол -пол со линија Боббер, 18 ' : Вклучува комплет за линија и боб, прикачен на телескопскиот пол. Се распаѓа во 6 делови. Ултра лесна акција.

Им се допаѓа и на купувачите..