• Ново
Трговска марка ликовна уметност „круши од желади и дабови лисја„ платно уметност од Рејчел Пакстон
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „круши од желади и дабови лисја„ платно уметност од Рејчел Пакстон

DEN 2035.52

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Рејчел Пакстонсубјект : Храна и Беверагестил : Современа Производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има колаж со апстрактни обрасци, лист музика и чинија со желади и круши. е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Рејчел Пакстон 'круши од желади и дабови лисја' платно уметност.

Им се допаѓа и на купувачите..