• Ново
Магнафлоу Про Серија Издувен Систем Одговара на избери: 2011-ШЕВРОЛЕТ СИЛВЕРАДО, 2011 - ГМЦ СИЕРА
zoom_in

Магнафлоу Про Серија Издувен Систем Одговара на избери: 2011-ШЕВРОЛЕТ СИЛВЕРАДО, 2011 - ГМЦ СИЕРА

DEN 3.00

Износ
check Во продавницата.

Про Серија НЕРЃОСУВАЧКИ Челик DPF-Назад Издувен Систем Со Двојна Страна Излез (17871) Од Magna Flow. Тип На Издувен Систем : Dpf-Назад. Материјал За Издувни Цевки : Нерѓосувачки Челик. Главен Дијаметар На Цевката : 4". Звук На Издувниот Систем : Умерен. Овие дизел системи за перформанси на почетно ниво имаат 100% челични пригушувачи и челични цевки свиткани со мандрела. Системите магнафлоу даваат повеќе коњски сили и вртежен момент од фабричките издувни системи со обезбедување подобро чистење на издувните гасови и проток на гас. Тие исто така обезбедуваат карактеристичен Изглед И звук На Магнафлоу. Поставувањето на Издувниот систем За Дизел Магнафлоу ги подобрува перформансите со обезбедување подобро чистење на издувните гасови и подобар проток на гас низ издувните цевки и пригушувачот(s). Алуминизираните челични цевки во Системот За Магнефлоу се свиткани со мандрела, одржувајќи ја нивната површина на пресекот низ свиоците за да избегнат пречки во протокот на гас. Системот Магнафлоу го подобрува чистењето на издувните гасови, што ги зголемува коњските сили и вртежниот момент.Гасовите се водат во пригушувачите со слободен проток Со мазни вратови И Ео# Д-193-137 Магнафлоу Про Серија Издувен Систем Дополнителни Функции Заврши : Нерѓосувачки. Одговара Изберете : 2011-2019 ШЕВРОЛЕТ СИЛВЕРАДО 8 Цил 6,6 Л 2011-2019 ГМЦ СИЕРА 8 Цил 6,6 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Им се допаѓа и на купувачите..