• Ново
Верадек Мејсон Серија Лејн Боул 32 Пластика-Камен Жардиниер-Сива
zoom_in

Верадек Мејсон Серија Лејн Боул 32 Пластика-Камен Жардиниер-Сива

DEN 2.00

Износ
check Во продавницата.

Создадете дефиниран влез или голема изјава со Садот За Садови Верадек лејн со неговите мазни, закривени рабови и суптилна текстура. Надополнет со неговиот модерен изглед, садот Со Ленти има претходно дупчени дренажни дупки овозможуваат садење разновидно различно зеленило како што се цвеќиња, сукуленти или билки без да се грижите за прекумерно наводнување. Оваа цврста, но лесна тркалезна жардиниера е гордо изработена Во Канада од патентиран композит од пластика-камен, што го прави отпорен на пукнатини, избледување и УВ и му овозможува да издржи екстремни температури кои се движат од -20 до +120 степени. Со совршена рамнотежа на дизајнот, структурата и намената, Садот Со Лента ќе го комплетира изгледот на кој било внатрешен или надворешен простор. Флексибилен и отпорен на удари. Отпорен на мраз за постудени клими. Дизајн со еден ѕид, изработен од висококвалитетен композит од пластика-камен. Третирани СО УВ инхибитори за да се избегне избледување. Цврст, но лесен-лесен за движење. Направено од рециклирани материјали.

Им се допаѓа и на купувачите..