• Ново
Бела Игор Апстрактни Вител Волна Тркач Килим, Слонова Коска Сива, 2 '3 7'
zoom_in

Бела Игор Апстрактни Вител Волна Тркач Килим, Слонова Коска Сива, 2 '3 7'

DEN 2.33

Износ
check Во продавницата.

Новите волнени килими пролеани како природна последица од тоа како се направени; вакуумирајте нов волнен килим 1-2 пати неделно во првите неколку недели користејќи правосмукалка со низок притисок без шипки за тепање; вакуумирајте во правец на купот, а не против него; не влечете лабави краеви или залутани петелки, прицврстете ги со ножици за да ги отстраните. Боја : Слонова Коска/Сива. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Достапно во повеќе бои и големини. Памучна подлога, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се спречи менување и лизгање. Овие килими се рачно тафтувани Во Кина за трајна убавина. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Рака Тафтувана Во Индија. Килимот има приближна дебелина од 0,5 инчи. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.Сафавиех Бела БЕЛ128А Рачно Изработена слонова Коска / сив килим што Опфаќа дизајн влијанија од антички племенски обрасци и ренесансни дамаски до современи мотиви на поп-арт, Колекцијата Бела ги слави традициите на ткаење низ целиот свет. Стилски додаток за секоја соба. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. 100% Волна Куп. Големина : 2' 3" х 7 ' Тркач. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат.

Им се допаѓа и на купувачите..