• Ново
Внатрешна боја на Hep Hep + Primer гоблин Греј, полу-сјај, галон
zoom_in

Внатрешна боја на Hep Hep + Primer гоблин Греј, полу-сјај, галон

DEN 575.04

Износ
check Во продавницата.

Glidden® High Endurence® Plus Interior Paint + Primer е висококвалитетна, внатрешна 100% акрилна боја и буквар во една, понудена по исклучителна цена. Оваа ниска мирис, нула VOC* боја обезбедува извонредна криење и покриеност и е многу отпорен на печење и дамки, што го прави одличен избор за секој проект за внатрешна боја. *Бојалите додадени на оваа основна боја може значително да го зголемат нивото на VOC во зависност од изборот на бои. Внатрешна течна боја + буквар*. 100% акрилик. Одлично скријте го суво време 30-60 минути, повторно 2-4 часа. Внатрешноста на Glidden® High Endurence® Plus постигна сертификација на Greenguard Gold. Достапно во избраната палета на нашите најпопуларни бои.

Им се допаѓа и на купувачите..