• Ново
Трговска марка ликовна уметност 'прозорец мраз шема 2' платно уметност од Курт Шафер
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност 'прозорец мраз шема 2' платно уметност од Курт Шафер

DEN 3.33

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Курт Шаферсјубјект : Апстракт Стил : Современа Производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има апстрактни обрасци формирани од мраз на ладен прозорец. репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Курт Шафер 'прозорец мраз шема 2' платно уметност.

Им се допаѓа и на купувачите..