• Ново
Случај за серии Otterbo Pursuit за iPhone X, крајбрежен пораст
zoom_in

Случај за серии Otterbo Pursuit за iPhone X, крајбрежен пораст

DEN 719.36

Износ
check Во продавницата.

Серија за потраги се наши најтенки, најтешки и најзаштитни куќи - за вашиот i Phone X. Неговиот тенок, модерен дизајн лесно се лизга во џебови, додека сè уште ја доставува крајната во Otterbox сертифицирана капка+ заштита. Изграден со Pursu Itech, случајот се одликува со двојна намена, интегрирана порта-заптивка и напредна аудио-заштита што се комбинираат за да се обезбеди екстремна апсорпција на шок, заштита од кал, нечистотија, прашина и снег и некомпромитирани аудио перформанси. Тоа е случај за оние кои сакаат поголема заштита за нивното извршување - каде и да е тоа. Ултра-тенок дизајн : лесно се лизга во џебови, истовремено обезбедувајќи најголема заштита на кој било случај на Otterbox. Изградена со Pursuitech : Напредните заштитни карактеристики овозможуваат вашиот телефон да остане во чекор со вас. Запечатено отворање на фотоапаратот : Овозможува напредна оптика да снима слики како што е дизајнирано, додека запечатуваат против телефон за да се спречи влегување. Вклучен грб : Избегнувајте вообичаени гребнатини, одржување на елегантен изглед, чувство и допир на вашиот случај. Alpha Glass Fit : Компатибилен со стандардно алфа стакло за оние кои сакаат дополнителна заштита. Lanyard : Јамка во вклучување на Lanyard за поголема леснотија и додадена безбедност од загуба, капки.

Им се допаѓа и на купувачите..