• Ново
Одврзување На Изгубените Души Различни
zoom_in

Одврзување На Изгубените Души Различни

DEN 0.33

Износ
check Во продавницата.

Ако барате добро инди хип-хоп ЦД за да ѕирнете силни метежи од мачки за кои никогаш не сте слушнале.. ОВА Е ТОА! Една од многуте јаки страни на ОВА ЦД е тоа што секоја песна има тема и интересна. Песните не се хип-хоп ре-хаш што трае со децении. Дури и инди сцената се чини дека се заглавува на нови работи за пишување НО, ОВА ЦД е вашиот лек. Унтин Изгубени Души вклучува песни Од Онебело (порано Еденманармија на Бинарна Ѕвезда), Хеируспеци и Дубфоника. ОВА ЦД ќе работи за вас без разлика дали само влегувате во жанрот или искусен ветеринар на инди хип-хоп. Тоа е исто така разновидно слушање. Унтин Изгубени Души е : збирка песни што минуваат низ теми на социјално воздигнување (Подобро Место од Дубфоника), враќање на хип-хопот од Корпоративна Америка (Глас На Генерација По Апстрактен Интелект) и барање разбирање во време на борба (Дај Ми Разбирање Од С.О. Н.). За да бидете сигурни, сепак, целата тема не е толку тешка. Спитболс Промотор Песна шини против банда џемпери. Даркстарц Надвор Од Заборавот звучи како саундтракот на инди научно-фантастичен филм. Мистериозни Мастила Неконвенционален е осумминутен сморгасборд на римски шеми. - Фузе империја рамирекс мора да биде еден од најтешките луѓе во областа Детроит. Неговата љубов кон локалниот звук што ги одржува овие компилации да излезат. Ако навистина верувате во вистинскиот звук на ниво на улица, предлагам да поддржите нешто објавено на Записите за Галактичка Прашина~!! - Наместен -. Одврзување На Изгубените Души / Разни.

Им се допаѓа и на купувачите..