• Ново
Прстен со текстура со текстура со жолто злато од 18 кт
zoom_in

Прстен со текстура со текстура со жолто злато од 18 кт

DEN 2959.68

Износ
check Во продавницата.

Додадете уникатен додаток во вашата колекција со овој прстен со текстура на Миабела. Изработено во бујно жолто злато, има обичен мат широк отворен дизајн во центарот. Полиран на брилијантен сјај, овој прекрасен прстен е совршен додаток на секоја колекција на накит. Овој едноставен дизајн италијански прстен може да се носи секој ден во обична или деловна облека. Совршен додаток за секоја пригода. Направено во 18 кт жолто злато. Ширина на опсегот : 2,5 мм. Текстуриран златен прстен. Направено во Италија. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Им се допаѓа и на купувачите..