• Ново
Трговска марка ликовна уметност „табла со креда 4“ платно уметност од Али Крис
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „табла со креда 4“ платно уметност од Али Крис

DEN 0.33

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Али Крисикубјект : Типографија Стил : Куќа Американец ААПРОДИКТ Тип : Галерија-обвиткано платно Арт. Процес за создавање репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Али Крис „Креда табла 4“ платно уметност.

Им се допаѓа и на купувачите..