• Ново
Лапидарни Дупчалки Обложени Со Дијаманти Цврсти Битови Игла За Накит Агат
zoom_in

Лапидарни Дупчалки Обложени Со Дијаманти Цврсти Битови Игла За Накит Агат

DEN 367.84

Износ
check Во продавницата.

Карактеристики : *лапидарни дупчалки направени од дијамантски прав, висококвалитетни, прецизни и издржливи за употреба.* Идеја за дупчење дупки на накит, керамика, жад, агат, стакло, килибар и полупроводнички материјали итн.* Поголема брзина на машина за дупчење, подобар ефект на дупчење битови .* Брзината на машината за дупчење треба да се достигне 2000 ВРТЕЖИ во МИНУТА кога ги користите нашите дупчалки за дупчење дупки.Ве молиме користете ладна вода за време на операцијата на дупчење*ако ја користите вежбата многу пати, тоа нема да биде многу остра од првиот пат кога користите.Може да го исечете малку горниот дел со клешта, повторно ќе стане остар.Ве Молиме Љубезно Обрнете Внимание : 1. Користете ладна вода за време на операцијата за дупчење дупка2. Користете голема брзина (До 20000 ВРТЕЖИ во МИНУТА) за дупчење дупки со нашите дупчалки.3. Бидете стабилни, не тресете спецификации : *Материјал : Дијамант*Боја : Сребро*Должина : Прибл. 36мм * Дијаметар На Стеблото : 0,6 мм*Дијаметар На Главата : 1мм*Апликации : жад, агат, камен, кристал, накит, керамика, стакло, дупчење на полупроводнички материјал*Место на Примена : Дупчалка, Мала Дупчалка За Клупа, Воденичка Количина : Вклучен е пакет од 20 парчиња : 20 х Лапидарна Дупчалка : 1. Ве молиме дозволете некои грешки поради рачно мерење2. Мониторите не се калибрирани исти, бојата на предметот прикажана на фотографиите може да покажува малку поинаква од вистинскиот објект. Ве молиме земете го вистинскиот како стандард. Лапидарни дупчалки направени од дијамантски прав, висококвалитетни, прецизни и издржливи за употреба. Идеја за дупчење дупки на накит, керамика, жад, агат, стакло, килибар и полупроводнички материјали итн. На поголема брзина на дупчење машина, подобар ефект на дупчење битови. Брзината на машината за дупчење треба да се достигне 2000 ВРТЕЖИ во МИНУТА кога ги користите нашите дупчалки за дупчење дупки.Ве молиме користете ладна вода за време на операцијата на дупчење. Ако ја користите вежбата многу пати, тоа нема да биде многу остра од првиот пат со користење.Може да го исечете малку горниот дел со клешта, повторно ќе стане остар.

Им се допаѓа и на купувачите..