• Ново
Момени Шарени Преодна Област Килими, Сива Бела, 24 36
zoom_in

Момени Шарени Преодна Област Килими, Сива Бела, 24 36

DEN 2503.04

Износ
check Во продавницата.

Прекрасно рачно ткаени дизајни со рамно ткаење ги доловуваат природните бои на волната во добро изработената колекција Меса. Секој килим поседува уникатна карактеристика за да биде реверзибилна, додавајќи ја разновидноста на дизајнот на колекцијата. Прикажувајќи ги многуте текстури на природна волна, Меса додава чувство на секојдневна удобност и органски сензибилитет во секоја средина. Овој килим е направен во Индија користејќи 100 проценти волна. Препорачливо е да го вакуумирате килимот еднаш неделно. Ако вашиот килим има реси, бидете внимателни при правосмукалка. Не вакуумирајте ги рабовите бидејќи може да се повлечат. Редовното вакуумирање на килимот помага да се избегнат проблеми со молци. Ако нешто треба да се истури на килимот, проверете дали ќе го отстраните брзо со помош на влажна хартиена крпа. Не влечете ја крпата по обоената површина, само допирање на областа ќе биде доволно. Потоа можете да користите лажица за да го повлечете вишокот истурање. Ако во секој случај истурањето е темна течност, како што се кафе, вино, сода, итн. користете влажна крпа со сапун и вода. Не оставајте го тепихот влажен бидејќи може да формира мувла и може да предизвика гниење на килимот. Не изложувајте го килимот на сончева светлина редовно. Премногу сончева светлина предизвикува избледување на боите што пак создава нерамномерност во боите на килимот. За вистинско професионално чистење предлагаме да контактирате со експертска компанија за чистење.

Им се допаѓа и на купувачите..