• Ново
Сафко, САФ9616СА, Тешка Правоаголна Корпа За Отпад безбедна За Пожар, 1, Песок
zoom_in

Сафко, САФ9616СА, Тешка Правоаголна Корпа За Отпад безбедна За Пожар, 1, Песок

DEN 383.84

Износ
check Во продавницата.

Правоаголната корпа за отпад е одлична за употреба под или покрај биро или работна станица. Исто така одлично во училница, поштенска сала, простор за одмор, просторија за обука, простории за складирање, просторија за снабдување, ИТ/сервер, во медиумски центар, библиотека, на печатена станица или саем. Цврста, безбедна за пожар, отпорна на пункција, тешка челична корпа за отпадоци има врвови на винил браник координирани во боја и полиетиленски стапала без мар, без шоу за заштита на мебелот и подовите од грозни гребнатини. Дното е подигнато 1" за да се обезбеди изолација на воздушни перничиња во случај на пожар. Челичната конструкција нуди издржлива завршница во прав. Корпата за отпадоци ги исполнува сите барања ЗА ОША за садови за отпад и се квалификува според Кодот За Безбедност На Животот На НФПА 101, Дел 31.Сафко оган-Безбедна Тешка Правоаголна Корпа За Отпадоци, Силен Песок, безбеден за пожар. Ги исполнува барањата НА ОША за садовите за отпад; се квалификува според Кодот За Безбедност На Животот НА НФПА 101, Дел Број 1. Издржлива, целосно челична конструкција со завршна облога во прав. Не-мар, не-шоу полиетиленски стапала.

Им се допаѓа и на купувачите..