• Ново
Неутрогена Јасно Лице Течен Лосион Сончање СО ЗАШТИТЕН ФАКТОР 30, fl. оз
zoom_in

Неутрогена Јасно Лице Течен Лосион Сончање СО ЗАШТИТЕН ФАКТОР 30, fl. оз

DEN 223.52

Износ
check Во продавницата.

Неутрогена Чист Течен Лосион За Лице Крема за Сончање Со ЗАШТИТЕН ФАКТОР со Широк Спектар 30 нуди заштита ОД сонце U/УВБ што ја остава вашата кожа здрава и чиста. За лицето и телото, овој лесен дневен лосион за сончање помага да се спречат изгореници од сонце без да предизвикаат појава на кожа склона кон акни. Течниот лосион има текстура лесна за вода што остава бестежинска, мат завршница за да може кожата да дише. Одликувајќи се со формула без оксибензон, кремата за сончање на лицето е исто така стабилизирана со Хелиоплекс Технологија и нуди супериорна заштита од широк спектар од skin на стареење на кожата и УВБ зраци што горат кожа. Оваа формула тестирана од дерматолог е без мирис и не-комедогена, така што нема да ги затне порите или да предизвика појава на акни. Отпорен на вода до 80 минути, оваа дневна крема за сончање за лице помага во спречување на изгореници од сонце и, кога се користи според упатствата, може да помогне да се намали ризикот од рак на кожата. Шише Неутрогена Течност Лице СО ШИРОК Спектар ЗАШТИТЕН ФАКТОР 30 Лосион за Сончање за кожа склона кон акни обезбедува заштита од skin на стареење на кожата и УВБ зраци што горат кожа со формуладерматолог без оксибензон-тестираната формула е без масло и не-комедогена, така што нема да ги затне порите лосионот за креми има текстура на вода што остава бестежинска, дише мат заврши на Нестабилизирана кожа Со Технологија На Хелиоплекс, ОБЕЗБЕДУВА оптимална Нега На Сонце; Заштита Одful/увб штетни зраци формулирани за да помогнат во спречување на изгореници ОД сонце БЕЗ ДА ПРЕДИЗВИКААТ појава на акни-склони кон акни формулата за лосион за сончање е без мирис и е отпорна на вода до 80 минути заштита од сонце без избивање од брендот за нега на сонце #1 дерматолог. Обезбедува заштита од skin на стареење на кожата и УВБ зраци што горат кожа со формула без оксибензон. Формулата тестирана на дерматолог е без масло и некомедогена, така што нема да ги затне порите. Лосион за сончање има текстура на вода што остава бестежинска, дишечка мат завршница на кожата. Стабилизиран со хелиоплекс технологија, обезбедува оптимална нега на сонце; заштита од harm/УВБ штетни зраци. Формулиран за да помогне во спречување на изгореници од сонце без да предизвика појава на кожа склона кон акни. Формулата за течен лосион за сончање е без мирис и е отпорна на вода до 80 минути. Збег-бесплатна заштита од сонце од #1 дерматолог-препорачана марка за нега на сонце.

Им се допаѓа и на купувачите..