• Ново
Нурисон Модерна Деко Модерна Геометриска Сива Слонова Коска 8' 10 '6 Површина Килим
zoom_in

Нурисон Модерна Деко Модерна Геометриска Сива Слонова Коска 8' 10 '6 Површина Килим

DEN 1439.84

Износ
check Во продавницата.

Оваа прекрасна Модерна деко колекција на теписи од областа Од Нурисон содржи дизајни инспирирани Од Арт Деко со прекрасни графички обрасци за впечатлива елеганција која е и модерна и безвременска. Стручно рака тафтувана со мешавина од високи и ниски купови за извонредна димензија и текстура, овие килими ќе додадат прекрасен и модерен талент на секој амбиент. Конструкцијата со високи ниски купови создава хипнотичка интеракција на дијаманти на овој извонредно модерен преоден килим. Длабоко сиво поле со обрасци на бела слонова коска се игра како импресионистичка слика, што ја прави Оваа Модерна деко колекција килим вистинска изјава во секоја просторија во домот. Секој од овие геометриски килими е рачно тафтуван за извонредна димензија и текстура. Лесно чистење и одржување на самото место. Килим рампа препорачува. Рачно изработените килими се уникатни уметнички дела и ниту еден од нив не е ист. Боите може малку да се разликуваат. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина.

Им се допаѓа и на купувачите..