• Ново
Нов 82-1028AR мотор на прозорецот за напојување и регулаторниот склоп пред лево вклопување 2006- Chevrolet
zoom_in

Нов 82-1028AR мотор на прозорецот за напојување и регулаторниот склоп пред лево вклопување 2006- Chevrolet

DEN 683.68

Износ
check Во продавницата.

Кога вашиот мотор за лифт на прозорецот не успее, тој често е предизвикан од неуспех во собранието на регулаторот. Овој неуспех ќе предизвика предвремено исцрпување на моторот за лифт на прозорецот. Со склопување на мотор и регулатор на мотор и регулатор на прозорци, можете да заштедите време и пари со замена на целото склопување. Собранијата за лифт на прозорецот со кардон и собранијата на регулаторот се дизајнирани да ги исполнуваат или надминуваат перформансите на OEM, обезбедувајќи квалитетен производ и вие и вашето возило може да се потпрете. Апликација за возила : Chevrolet HHR 2011-06. Подобрени во однос на оригиналните перформанси, сите брзини се дизајнирани со посилен, помалку кршлив материјал од О.Е. За да се спречи предвремено абење, ленти и кршење, со што се проширува животниот век за да се обезбеди правилно да се совпаднат арматурата и контактите. Единиците се дизајнирани со дополнителни вртежни мотори за да се спречи предвремено откажување како резултат на неправилно подмачкани регулатори на лифтот за прозорци . Магнетите ја испорачуваат вистинската количина на вртежен момент потребен за да издржат екстремни временски услови и да ги компензираат другите истрошени компоненти Во системот за лифт за прозорец . Загарантирано вклопување и функција . се среќава или надминува О.Е.М. Перформанси . ОЕ Референца : 15231243. Се вклопува Изберете : 2006-2011 Chevrolet HHR и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Им се допаѓа и на купувачите..