• Ново
Соларни Ѕид Фенер Ѕид Светилка, Соларни Водоотпорен Ѕид Светло Отворено Ѕид Светилка Предводена Шестоаголна Светлина Тела За Ѕид, Гаража, Предниот Трем, Ограда, Дв?
zoom_in

Соларни Ѕид Фенер Ѕид Светилка, Соларни Водоотпорен Ѕид Светло Отворено Ѕид Светилка Предводена Шестоаголна Светлина Тела За

DEN 3.00

Износ
check Во продавницата.

Карактеристики : Ретро елегантен дизајн ѕидната светилка се одликува со црн и гроздобер хексадецимален дизајн, изгледа посебно и создава различна атмосфера каде и да ја користите, ве враќа во раната Европа со прифатлив напор.Соларно напојувањесоларно напојување, без жици или трошоци за енергија, што го прави многу погодно за уредување и инсталирање, што бара само едноставно дупчење и навртување. Се исклучува и се полни во текот на денот и автоматски се пали ноќе, многу паметно.Квалитетно осветлувањесе усвојува ЛЕД зрната за заштеда на енергија, генерира светла со висока осветленост и широк опсег, конзистентни и претставува подобри бои на животната средина, нема да предизвика замор по долготрајна употреба.Издржлив, водоотпорен е изработен од висококвалитетна абс пластика, што ја прави мала тежина и робусна. Дизајниран со водоотпорно ниво IP44, може да отпорни прскања на дожд и функционира нормално.Декоративно осветлувањелегантна шестоаголна форма, а со проѕирна абажур со шест лица, фрла многу мека бела светлина, идеална за вашата надворешна ограда, градинарска патека, пејзаж, базен итн. Спецификации : Тип : Ретро сончев ѕид светлосен материјал : ABS+PCColor : Black Sensor : светло сензорирана Количина : 1 светлина Боја : Ладна бела/Топла Бела Боја Температура : 6000-6500 KSolar Панел : 2 V / 80m A, 0.16 Водоотпорен : IP44 Battery : Вграден 1.2 V 1000mawork Време : Прибл. Време на полнење 10 : Прибл. 8 големина : 18*16*28.5 цм/7.1*6.3*11.2 Инч (Л*В*Ч)Тежина : 435гр/15.34 мл Ретро елегантен дизајн : ѕидната светилка се одликува со црн и гроздобер хексадецимален дизајн, изгледа посебно и создава различна атмосфера каде и да ја користите, ве враќа во раната Европа со прифатлив напор. Соларна енергија : соларна енергија, без жици или трошоци за енергија, што го прави многу погодно за уредување и инсталирање, што бара само едноставно дупчење и навртување. Се исклучува и се полни во текот на денот и автоматски се пали ноќе, многу паметно. Квалитетно осветлување : Ја Прифаќа ЛЕД зрната за заштеда на енергија, генерира светла со висока осветленост и широк опсег, конзистентни и претставува подобри бои на животната средина, нема да предизвика замор по долго време користење. Издржлив, водоотпорен : изработен е од висококвалитетна абс пластика, што ја прави мала тежина и робусна. Дизајниран со водоотпорно ниво IP44, може да отпорни прскања на дожд и функционира нормално. Декоративно осветлување : Елегантна шестоаголна форма, и со проѕирна абажур со шест лица, фрла многу мека бела светлина, идеална за вашата надворешна ограда, градинарска патека, пејзаж, базен итн.

Им се допаѓа и на купувачите..