• Ново
Трговска марка ликовна уметност „чизми за дожд и цвеќиња“ уметност од Френсиен Ван Вестернинг
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „чизми за дожд и цвеќиња“ уметност од Френсиен Ван Вестернинг

DEN 1.00

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Френсиен ван Вестернингсјубјект : Флоралстил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црвени и портокалови дождови на бела позадина. Франциен може со право да се нарече Cat Drair на Холандијанс . Со нејзината прецизна техника на моливи во боја, таа не само што успева да го преведе изгледот на мачките на хартија, туку и нивната личност. Покрај стотиците цртежи на мачки, Френсиен направи многу илустрации на други миленичиња и животни, романтични џуџиња, весели мали мечки и бројни други теми. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Црвени и портокалови чизми за дожд на бела позадина.

Им се допаѓа и на купувачите..