• Ново
Reebok женска мрежа за мрежи за време кошарка кратка
zoom_in

Reebok женска мрежа за мрежи за време кошарка кратка

DEN 242.72

Износ
check Во продавницата.

Решавање вежби од секаков вид со леснотија во кошаркарските шорцеви „Игра време“ на Рибок. Шорцевите за перформанси на Reebok дами се сè што ви треба кога барате удобност за време на вежбањето. Изработени од 100% полиестер, шорцевите се ветре за време на вежбање со висок интензитет. Странични џебови кои нудат место за вашиот телефон, така што сè уште можете да ги искористите вашите омилени песни или подкасти додека доминирате во тренингот. Влечењето во внатрешноста на половината нуди удобност и безбедност што вашите шорцеви нема да паднат или да се возат. Нашите кошаркарски шорцеви се дизајнирани со мрежна дупка дизајнирана да ги направи шорцевите дише. Останете суви и удобни за време на вежбање и никогаш повеќе не забавувајте заради пот. Одговара за да ве поддржи, овие шорцеви се дизајнирани без напор да ве преместуваат низ вашите сквотови и истегнување. Без разлика дали сте активни или трчате некои работи, овие шорцеви ќе ве одржат фит и модерни. Кошарка кратко. Странични џебови. Лого на Делта Делта. Wicking Wicking. Машинско миење ладно. Tumble Dry Low . 100% полиестер.

Им се допаѓа и на купувачите..