• Ново
Студија за изразување на ликовна уметност „Ира Ира Иванов“ 19 „Канвас уметност од Ира Иванов
zoom_in

Студија за изразување на ликовна уметност „Ира Ира Иванов“ 19 „Канвас уметност од Ира Иванов

DEN 399.84

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Ира Ивановсубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има смели бои насликани на апстрактен состав. Истакнати бои : бела, светло сина, жолта, портокалова, сива боја, тен што ја опфаќа работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи, нашата линија на современи публикации нудиме изработен избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да го подобрат вашиот производ линија или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Задебелени бои насликани на апстрактен состав.

Им се допаѓа и на купувачите..