• Ново
Црвен Кап® Машки Предвремен Памучен Комбинезон
zoom_in

Црвен Кап® Машки Предвремен Памучен Комбинезон

DEN 2599.20

Износ
check Во продавницата.

Влезете во овие работни комбинезони и завршете ја работата без да се грижите за маснотии или нечистотија. Преголемото вклопување ви овозможува да ги носите над секоја облека. Овој преголем комбинезон има предвремено затворање за лесно вклучување и исклучување и ќе уживате во удобното складирање на џебот. Ако работите во автомобилска индустрија, одржување или други неуредни работи, направете си услуга и прикријте се во Нашиот Памучен Комбинезон. 100% памук за целодневна удобност на работното место. Покриените Прилепувања ги одржуваат обоените површини полирани и заштитени. Стилизиран за носење преку облека. Два странични џебови, два џебови за градите, два задни џебови за лепенки и џеб за линијар обезбедуваат доволно складирање за алатки и personal предмети. Индустриски перење пријателски.

Им се допаѓа и на купувачите..