• Ново
Мајкл Томпсет „Чикаго Илиноис Скај линија на бетонот“
zoom_in

Мајкл Томпсет „Чикаго Илиноис Скај линија на бетонот“

DEN 768.00

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Мајкл ТомпсетСубјект : City Scapestyle : Modern & Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има илустрација на небото на Чикаго Илиноис на бетонска позадина. Истакнати бои : тен, сина, црна, сива, бела, мојот главен уметнички фокус е на градските скалини и мапи. И покрај тоа што никогаш не сум се сметал за трендсетер, јас сум горд што сум познат како уметник кој не започнал еден, туку два глобални трендови - имено апстрактни акварел град Скилини и апстрактни мапи со акварел. Кога за прв пат започнав да ги произведувам тие уметнички дела во мојот оригинален и уникатен стил, немаше ништо слично на пазарот. Брзо напред до денес и сега има стотици уметници кои инспирираат од мојата работа. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Мајкл Томпсет „Чикаго Илиноис Скај Линк Бетон“ платно уметност.

Им се допаѓа и на купувачите..